28 Şubat 2014 Cuma

MENEKŞE


Edirne'de 4 yaşındayken geçirdiği havale sonrası beyin tümörü olduğu anlaşılan ortaokul birinci sınıf öğrencisi Menekşe Bür'ün ailesi, maddi imkânsızlıktan 2008 yılında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne başvurarak evde bakım ücreti ödeneğinden yararlanmak istedi. Başvuruyu değerlendiren kurum Menekşe için evde bakım ücreti ödenmesine karar verdi. Üç yıl süreyle Bür ailesine toplam 16 bin lira ödendi.

‘FAİZİYLE ÖDEYİN’

Ancak ödenek, 2011 yılında, vücut fonksiyonlarını yüzde 42 oranında kullanabilen küçük kıza yardımın sürmesi için yüzde 50'nin üzerinde engelli olması gerekçe gösterilerek kesildi. Kurum, geçmiş yıllarda ödenen toplam 16 bin lirayı da, faiziyle 22 bin lira olarak geri istedi. Evin geçimini hamallıkla sağlayan 3 çocuk babası Kadir Bür (40), parayı kuruma ödeyemediği için icraya verildiğini söyleyerek, “Kızımın tedavisini devam ettirmekte zorlanıyorum. Ayda bir tedavi için İstanbul'a götürüyorum. Ben kimseden zorla para almadım” dedi.

KAYNAK: HÜRRİYET

KISA YORUM: Ayıptır, günahtır... Bu ülkede milletin halkın parasının birilerine peşkeş çekildiği, parsel parsel dağıtıldığı ve geyiğinin artık ortalara düştüğü ortamda utanılası bu haber onlara KAPAK olsun... BU KIZIN BİRİLERİ GİBİ "- ALO BABACAĞIM... BABACIĞIM" DİYECEK TELEFONU BİLE YOKTUR BE... 

1 yorum:

hayata dair dedi ki...

Ne yapabiliriz onu dusunelim, varsa bir gazete haberi ya da fatura gibi resmi dokumanlar yayalim onlari internet dunyasinda. Ne dersiniz?